Regały sklepowe: które z nich najlepiej sprawdzą się w Twoim sklepie?

Czy planujesz otworzyć swój sklep? Zastanawiasz się jak i na czym umieścić towar? Pomożemy Ci wybrać system regałów metalowych. Odpowiednio zorganizowana przestrzeń pozwala zaoszczędzić miejsce w sklepie i zachęca klientów do pozytywnych reakcji. Produkty ułożone starannie na półkach wzbudzają zaufanie społeczne i zachęcają do zakupów w danym punkcie sprzedaży.

Różne rodzaje regałów sklepowych

W zależności od funkcji, regały sklepowe dzielą się na dwa rodzaje: zamknięte i otwarte. Otwarte półki można znaleźć w miejscach, gdzie sprzedawane są wartościowe lub niebezpieczne produkty, np. w dziale alkoholi w supermarkecie lub w aptece. Otwarte półki są bardziej odpowiednie dla sklepów samoobsługowych. Ten rodzaj usługi jest bardzo popularny w ostatnich latach, ponieważ w ten sposób klienci mogą wybrać towar według własnego gustu i wziąć go z półki z towarami. Ale takie półki muszą być bardzo solidne i dobrze zabezpieczone.

W zależności od projektu istnieją jednostki składane, gdzie przedsiębiorca ma możliwość zaprojektowania ich samodzielnie, w zależności od powierzchni, ilości towaru i innych cech sklepu. W ten sposób, po zakupie zestawu standardowych komponentów, możliwe jest stworzenie wielu indywidualnych wariantów.

Materiał wykonania regałów sklepowych

Materiały używane do prefabrykowanych regałów detalicznych mogą być metalowe, drewniane lub szklane .

Konstrukcje drewniane są uważane za najdroższe, ale łączą w sobie kilka zalet: są przyjazne dla środowiska, mają przyzwoity wygląd, produkty na nich ułożone są dobrze wentylowane i dłużej zachowują świeżość. Półki te są najczęściej używane w elitarnych sklepach odzieżowych, w działach z pieczywem i warzywami w supermarketach itp.

Najczęściej spotykane są konstrukcje metalowe. Są one często preferowane przez sklepy spożywcze. Swoją popularność zawdzięczają przystępnej cenie, wysokiej trwałości i łatwości przekształcania konstrukcji.

Szklane półki podkreślają piękno produktów, dlatego są często wybierane przez sklepy z biżuterią, pamiątkami itp.

Aby uprościć proces przechowywania i zakupów, producenci metalowych regałów sklepowych czynią je bardzo funkcjonalnymi jak to tylko możliwe.

W zależności od zawartości można przydzielić regały na:

  • Regały do warzywniaka, są one zazwyczaj montowane pod kątem, tak aby klienci mieli lepszy widok na towar i bez przeszkód mogli wybierać swoje ulubione produkty.
  • Składowanie dużych palet w magazynie, te konstrukcje są bardziej wytrzymałe niż te przeznaczone na halę sprzedaży. Ich półki są zaprojektowane dla nośności do 400 kg. Są one szersze i głębsze.
  • Dla wyrobów piekarniczych są one zazwyczaj wykonane z drewna, co zapewnia dobrą wentylację towaru.

Wybór jednego lub drugiego wariantu zależy od specyfiki sklepu. Tylko dopasowanie celów do warunków przechowywania i sprzedaży produktów przyniesie przedsiębiorcy pozytywny rezultat.

Posts Tagged with…